Укладка каменных плит

У цій статті ми наведемо приклад укладання камяних плит на підлогу всередині приміщенняМаємо такі вихідні: триповерховий приватний будинок, побудований за каркасною технологією, з дерев'яними підтримують балками, перекриття залиті бетоном, в підлогах вмонтована система водяного обігріву. На цю підлогу належить укласти плити, отримані з слябів натурального каменю. Розмір слябів в середньому 1,5-2,5 м. Чому саме слябів, а не плитка 600х600 мм? Відповідь проста і очевидна: при роботі зі слябів досягається більш цілісний вигляд через меншої кількості швів. Робота така набагато складніше і більш трудомісткий, ніж робота з плиткою, але кінцевий результат виправдовує вкладення. Знаючі люди це розуміють і віддають перевагу саме такому підлозі.

 

Отже, в нашому випадку підлогу вже залитий і готовий до укладання каменю. Припускаємо, що ми не пошкодували грошей на «бетонників» і підлогу у нас налитий більш менш рівномірно і в потрібний нам рівень по висоті., Тоді немає потреби його вирівнювати за допомогою стяжки, рівень будемо обігравати товщиною клею. Але все ж буде не зайвим попередньо перевірити поверхні на рівень (нахил), нерівності та бажану висоту наливки: виходячи з того, що шар клею не повинен бути товщі 19 мм, ми в досить обмежені цим. Якщо всі параметри в нормі, насамперед нам потрібно укласти на бетон захисну мембрану, ця така прошарок, яка вбереже наші плити від черезмерной навантаження, зберігши самі плити і шви між ними, тим більше плити у нас чималі і розміри доходять до 1,5х2, 0м.
На ринку є два варіанти мембрани: дешевший і дорожчий, різниця в ціні в 2 рази:1) варіант подешевше Mapeiguard 2, вимагає покриття праймером (Mapei Primer SM) перед установкою;2) варіант подорожче Шлютера DITRA,а ось і відео 
Отже, плити у нас нарізані і готові до укладання, мембрана встановлена. Готуємо клей MAPEI Ultraflex LFT, це полімерний клей, який добре зарекомендував себе на протязі декількох років. Термін життя готового клею 4 години. Наносимо клей на ділянку укладання, товщина шару до 19мм. Встановлюємо заздалегідь заготовлені плити, добиваємося необхідного рівня кам'яної плити, в міжплиточних шви вставляємо пластикові спейсери, рухаємо плиту так, щоб вона була в необхідному рівні і точно впиралася в спейсер, це забезпечить нам рівні і однакові шви. Після цього треба дати клею затвердіти протягом наступної доби, бажано захистити територію від стороннього доступу, з метою виключити рух плит.
По закінчення доби - прибираємо спейсери, готуємо затірку, MAPEI Keracolor використовуємо S, це Полімерний матеріал, застигає за 1 годину, має 36 з палітру кольорів. Для нанесення використовується шпатель / кельму, надлишки затірки віддаляються з плитки губкою відразу після нанесення.
Ось і все, наш підлога готова.
На додаток хочемо сказати: якщо на вашому об'єкті ще ведуться будівельні роботи і ви очікуєте істотні переміщення по підлозі, - щоб уникнути пошкодження підлоги, настійно рекомендуємо захистити його. Наприклад, ми використовуємо для цього щільний картон з м'якою підкладкою. Слід пам'ятати, що в результаті ходіння пісок, каміння і будь-які тверді частинки, що потрапили під покриття, можуть подряпати полірований підлогу з натурального каменю. Запобіжні заходи себе окуплять, і після закінчення внутрішніх робіт і зняття захисту ваш підлогу з натурального каменю буде виблискувати первозданним виглядом і радувати вас дуже довгий час, адже натуральний камінь мало того що гарний, ще й має воістину унікальною зносостійкість.Создан 19 мар 2017рефераты