Гранитная брусчатка для дорог

Строительство дорог с помощью гарнитной брусчатки Украинского происхожденияДорогу, вимощену брусчаткой з натурального граніту, не випадково називають «королівської». Довговічність (термін служби брусчатки, виконаної з бруківки з натурального граніту, обчислюється століттями), міцність і високі естетичні якості бруківки створили їй ореол аристократичності - вона стала престижним матеріалом. Термін служби граніту перевищує будь-які інші відомі матеріали, що застосовуються в будівництві, так як перевершує їх по здатності протистояти окислювальним атмосферним процесам, циклам температурних перепадів, тиску, вібрації і ударних нагрузкам.Значеніе цих характеристик останнім часом багато разів зросла. Пояснюється це тим, що сучасний стан навколишнього середовища значно посилює процеси окислення, що руйнують не тільки традиційні будівельні матеріали, а й матеріали з інших видів природного каменю. Буквально на очах руйнуються пам'ятки архітектури, благополучно стояли до наших днів, але мостові з бруківки в древніх містах Європи продовжують служити вірою і правдою. Прикладом може служити і наша Червона площа, яка бачила за радянських часів чимало парадів за участю важкої військової техніки.

   
Змінився клімат збільшив кількість перепадів температури в році (замерзання - розморожування), тепер їх середньорічна кількість досягає 20-25 циклів. При цьому бетонні матеріали мощення, мають стійкість 200 циклів, забезпечують максимальний термін служби до повного руйнування 8-10 років, а руйнування окремих плиток бетонної поверхні починається значно раніше - вже через 1-2 роки. Вказана обставина призводить до порушення зовнішнього вигляду мостових, викладених бетонною плиткою, вже в перші роки експлуатації. Безумовно, вартість квадратного метра бруківки з натуральної гранітної бруківки в кілька разів перевищує номінальну вартість того ж «квадрата» з бетонних плиток, але якщо розкласти вартість гранитной брусчатки на термін експлуатації, вигода очевидна, так як при якісній укладанні реалізується принцип «зробив - і забув» , Важливу роль тут відіграють і питання архітектури, престижу та інші питання естетичного та емоційного плану, які несе в собі натуральний камінь. Підбором кольору і форми бруківки можна створювати справжні «кам'яні килими», задовольняють найвищим естетичним запитам сучасної людини.

   
В даний час для мощення використовується декілька видів гранітних виробів. До них відносяться: колота бруківка ручного і машинного кола, полнопіленая бруківка, плити різних розмірів.

   
Колотая брусчатка - дуже популярний матеріал мощення в європейських країнах, традиційно широко використовували натуральний камінь в будівництві. Поєднання високих споживчих якостей колотої бруківки і прагнення до збереження сформованої століттями архітектури та традицій обумовлює велике споживання даного матеріалу для мощення в країнах Європи.

   
В останні роки зростає популярність брусчатки і в нашій країні, особливо в столичному регіоні. Посиленими темпами йде обживання купують у мальовничих місцях Київ та області земельних наділів: будуються приватні будинки, зводяться котеджі та цілі котеджні селища, що належать різним фірмам, компаніям і приватним особам. Але бездоріжжя завжди було і залишається досі головним болем. Люди хочуть вирішити це питання раз і назавжди. Все частіше можна побачити пішохідні доріжки, під'їзні дороги, в'їзди на територію садиб, викладені гранітною бруківкою.

   
При підготовці до укладання брусчатки у всіх випадках необхідно враховувати загальну ситуацію в районі будівництва: наявність техногенних вібрацій, щільність грунту, можливість міжсезонних зрушень та весняних спучування грунту і т. д. Сучасні технології укладання дозволяють гарантувати заявлений вище термін служби мостових з натуральної гранітної бруківки.Создан 06 авг 2016рефераты