Гранит для строительства дома

Гранит – вулканическая горная порода с содержанием кварца от 15 до 35 %. Это делает материал очень прочным, не поддающимся выветриванию, разрушению под влиянием времени, воды и холода. Будівництво будинку - справа приємна, але клопітка. Затвердивши проект, ви зіткнулися ніс до носа з одним із найболючіших питань - вибір будівельних матеріалів. Хочеться щось міцне, натуральне, красиве, щоб і зовні, і всередині будинок був дійсно фортецею - неповторною і стильною.

   
Архітектори пропонують використовувати для внутрішньої і зовнішньої обробки будинку натуральні матеріали - граніт або мармур. Що вибрати? Кожен матеріал хороший по-своєму, але потрібно знати їх особливості і область застосування.

   
Граніт - вулканічна гірська порода з вмістом кварцу від 15 до 35%. Це робить матеріал дуже міцним, не піддається вивітрюванню, руйнуванню під впливом часу, води і холоду. Для зовнішньої обробки краще матеріалу не придумаєш. Граніт можна використовувати на вулиці при будівництві фасадів, ступенів, парапетів, лавок, підставок під тумби. Мостити доріжки та майданчики теж переважно гранітом. Крім як алмазним інструментом, граніт нічим не візьмеш. Він не боїться каблуків, великих скупчень народу, тиску автомобільних коліс. Звична колота бруківка з граніту, характерна для старих вулиць. Замість неї сьогодні активно застосовують пиляну бруківку - дуже довговічну і зручну для ходьби і проїзду транспорту.

   
При спорудженні вуличних переходів, станцій метро застосовується міцний граніт. Правда, ми звикли до сірого й невиразно каменю. Насправді, граніти бувають світлі, візерункові, різної кольорової гами. Саме такі матеріали використовують для внутрішньої обробки. В інтер'єрі хороші з граніту підлоги, каміни, підвіконня, стільниці, сходи, вхідні групи (ганок).

   
Під торговою маркою «граніт» на будівельному ринку розуміють і гранітоїди - гранодіорити, сієнітів, в яких кварц може бути відсутнім зовсім. Це робить матеріал м'якше і податливі. Але принципової різниці між гранітами і гранитоидами немає. Лише деякі гранітоїди не рекомендується застосовувати на вулиці через особливості українського клімату.

   
Тим більше, що не тільки ціна, але і різноманітність відтінків гранітоїдів приваблюють покупців.

   
Мармур - це осадова гірська порода. Більш м'яка та гігроскопічна в порівнянні з гранітом. Власне мармур - це вапняк з тим або іншим ступенем кристалізації. Чим вона більше, тим щільніше і міцніше камінь, але тим він і менш цікавий за колірною гамою. Найщільніші - сірі й невиразні мармуру. Різнобарвні сорти мармуру, які так прикрашають будь-який інтер'єр, по структурі м'якші. Але це не означає, що вони легко піддаються зовнішнім впливам.

   
Як будівельний матеріал мармур зарекомендував себе давно. Однак в наших кліматичних умовах для зовнішньої обробки його застосовувати не рекомендується В приміщенні мармуром можна спокійно укладати підлоги, вибудовувати колони, сходи та інші елементи інтер'єру. Єдине місце, де не рекомендується застосовувати мармур - це стільниці. Для кухонних стільниць переважніше граніт, тому що мармур в силу своєї пористості легко вбирає різні рідини. Пляма від кави або вина так і залишиться на його поверхні.

   
Остаточний вердикт залишається за фахівцями. Вони порадять, виходячи з пористості і щільності мармуру, чи варто застосовувати даний сорт під стільницю або підвіконня. Втім, навіть мармурову стільницю можна захистити, якщо покрити її спеціальним захисним шаром. Більше 30% мармуру, що надходить на ринок, вже просякнуте епоксидними смолами, що оберігає камінь від пошкоджень.

   
Натуральні матеріали добрі не тільки завдяки своїй міцності. Камінь, особливо мармур, дуже естетичний матеріал. Він привносить в будинок спокійне благородство, своєрідну колористику. Прожилки, візерунки, орнаменти, створені природою, неможливо відтворити в штучних матеріалах. Та й навіщо? Якщо є можливість використовувати натуральний матеріал, краще нею не нехтувати.Создан 06 авг 2016рефераты