Гранітні плити Житомир

Гранітні плити мощення для тротуарів і пішохідних зонПлити мощення - це квадратні, прямокутні або складної форми (лекальні), плити з різними видами лицьової поверхні, що використовуються для влаштування покриття доріг, тротуарів, мощення площ, набережних, садових доріжок та інших видів благоустрою, будівельно-дорожніх робіт і ландшафтного дизайну. У переважній кількості випадків, плити мощення виготовляються з граніту, так як саме граніт володіє високим опором стиранню, несприятливих погодних факторів, що забезпечує необхідну довговічність і, відповідно, економічність при високих декоративних властивостях.

Кам'яні плити для мощення людство почало використовувати ще кілька тисячоліть тому. Природно, що в колишні часи використовувалися, перш за все, камені, які легко ділилися на шари. Використовувати плити мощення з натурального каменю могли дозволити собі тільки найбагатші люди і держави і тільки на найважливіших об'єктах (Римські дороги, Палаци Китаю і т. Д). Час довів, що найкращим матеріалом для плит мощення є граніт. Деякі дороги і мостові, замощені гранітними плитами, до сих пір служать людям, зберігши свій гарний зовнішній вигляд. Плити ж з осадових порід, таких як мармур, вапняк і травертин, під впливом погодних явищ досить швидко втрачають свій зовнішній вигляд і руйнуються.

Мощення з тротуарних плит граніту Мансуровскій і габро-діабазу Друга Ріка
В даний час використання плит мощення з граніту стає все більш популярним в міському благоустрої та індивідуальному будівництві. Плити мощення з граніту використовуються для благоустрою міських територій: тротуарів, пішохідних зон, проїжджої частини доріг, дворових територій, тротуарів набережних, мощення рекреаційних зон, садових і паркових доріжок, площ, підземних переходів, станцій метро, ​​експлуатованих покрівель та інших цілей.

Зростає популярність гранітних плит мощення в заміському і котеджному будівництві для благоустрою доріжок, альтанок, прибудинкових майданчиків, терас, отмостков і т.д. Практично завжди, коли потрібно отримати гарне мощення, яке прослужить багато десятиліть і при цьому буде економічно ефективним, вибір робиться на користь гранітних плит мощення.

Плити мощення з Мансуровского граніту 600х600х80 термо на складі
З 01 січня 2014 року вимоги до плит мощення встановлюються ГОСТ 32018-2012 «Вироби будівельно-дорожні з природного каменю». У ньому міститься кілька принципово нових моментів і значущих змін.

Слід звернути увагу, що тонкі фактури лицьової поверхні (полірована, лощеная, шліфована, пиляна) не допускаються для плит мощення, за якими можливе пересування людей на відкритому повітрі. Відповідно до ГОСТ 32018-2012 плити мощення, що застосовуються для експлуатації на відкритому повітрі, допускається виготовляти з фактурами лицьовій поверхні, що відносяться до грубих: точкова (бучардовану), горбиста, термооброблена і водоструминна.

Крім того, новий ГОСТ 32018-2012 чітко визначив вимоги до фізико-механічними властивостями гірських порід, з яких можливо виготовляти плити мощення:

водопоглинання не більше 0,5%
морозостійкість не менше 100 циклів
межа міцності на стиск
в сухому стані не менш 100 МПа
солестойкость не більше 5%
питома ефективна
активність природних
радіонуклідів не більше 740 Бк / кг


Звертаємо увагу на те, що з введенням в дію з 01 січня 2014 року в якості національного стандарту Російської Федерації ГОСТ 32018-2012, змінилися вимоги до точності виготовлення плит мощення.

Граничні відхилення за розмірами для мощення 1 плит КЛАСУ (2 класу) відповідно до ГОСТ 32018-2012:
1) по довжині і ширині +/- 2 мм (3 мм);
2) по діагоналях +/- 3 мм (6 мм);
3) по товщині для плит до 60 мм включно +/- 2 мм (3 мм)
4) для плит товщі 60 мм допуск по товщині +/- 3 мм (4 мм).

Плити мощення можуть відрізнятися за кількома параметрами:

Плити мощення з жовтого граніту Жельтау-2 бучардовану (точкової), термообработанной і полірованої фактури
За типом обробки лицьової поверхні пиляними, шліфованими, полірованими, Бучардовану, термооброблена, борознистими, горбистими, з фактурою «скеля» і водоструминної обробкою. Кожен вид обробки лицьової поверхні змінює візуальне сприйняття кольору і текстури граніту. Так само фактура лицьової поверхні задає ступінь зчеплення шин автотранспорту та взуття пішоходів з науковістю.

За геометричною формою плити мощення можуть бути практично будь-якими, але найчастіше застосовуються квадратні і прямокутні. Найбільш поширеними є прямокутні плити розмірами 300х300, 300х600, 400х400, 400х800, 500х500, 600х600, 1000х1000 і довільної довжини. Виготовлення тротуарних плит з кутами, відмінними від 90 градусів, а особливо криволінійних - це витратний процес, що суттєво збільшує їх ціну. Але дизайнери періодично використовують і такі варіанти, для створення бажаних композицій.

Мощення з червоного граніту Жальтау і чорного габро-діабазу Другорецкого
Товщина плит мощення дуже сильно коливається в залежності від передбачуваного застосування. Якщо садову доріжку часто мостять плиткою товщиною 30 мм, то для мощення набережних використовують плити товщиною 300 мм. Найчастіше використовують гранітні плити товщини 50 мм, а товщини 80 і 100 мм використовують, як правило, там, де може проїжджати автотранспорт.

Якщо товщина плити не обмовляється нормативною документацією, то при виборі товщини слід враховувати структуру підстави, на яке укладається плита довжину і ширину самої плити. При нежорсткому підставі плити малого розміру вимагатимуть меншої товщини, так як менше важіль прикладання сили, яка може діяти на злам, що дозволяє використовувати плити з меншою товщиною і, відповідно, ціною.Создан 23 июл 2016рефераты