Гранитные шары

Фантан шар гранитный, история появления.Цікаве споруда являє собою кулю з мармуру, вагою в 739 кг, який вільно крутиться в струменях води.
Унікальна споруда фонтан - годинник складається з 12 плоских ступенів з граніту з бронзовими цифрами. Гранитный шар немов лежить в чаші з водою. Але куля не лежить, а обертається, і кожну годину змінює напрямок струменів води, які стікають по східцях і потрапляють на цифри.
Розташування На Малій Садовій вулиці
 
Фонтан «Шар», детальноФонтан з'явився тут в 2000 році. Вода з силою виштовхує кулю, дозволяючи крутитися йому на одному місці. Куля завжди блискучий і мокрий, тому притягує велику кількість бажаючих його покриття. Краї чаші нерівні, тим самим ще більше підкреслюють гладку полірування кулі. Як показник часу доби він не діє, просто служить додатковою прикрасою міста.
Фонтан часто ламається з різних причин. За простою конструкцією ховається складне пристрій. Теоретично цей механізм повинен показувати час, а на практиці цього не відбувається. Настільки тонкий механізм цього фонтану, що будь-яка дрібна смітинка, яка потрапляє всередину, здатна порушити його роботу. Пилу і бруду там вистачає, як з-за безперервного потоку машин на Невському, так і з вини перехожих, які старанно або розкручують куля, або його зупиняють. Фонтан «Шар» і отдихающіеСледует відзначити, що біля фонтану дві кулі. Один блискучий, обертається з весни до осені. На зиму його прибирають, а замість нього ставлять інший, більш «шорсткий». Хоча цей фонтан коштує всього трохи більше 10 років, але вже потребує ремонту внутрішніх конструкцій.
Жителі міста кажуть про те, що біля фонтану немає ніякої таблички, яка б пояснювала, як потрібно ставитися до цієї споруди. Крім цього, з чиєїсь подачі пішла традиція: загадувати бажання, сильніше розкрутивши цей шар. Хоча фонтан до виконання бажання ніякого відношення не має.
Фонтан «Шар», загальний відЗагадка фонтану полягає в тому, що це - точна копія того фонтанного споруди, який був в Петергофі ще за часів правління Катерини II. Тільки куля був зроблений з міді і важив він всього 200 кг. Автор унікальної споруди, не хто інший, як Михайло Ломоносов. При Олександрі I фонтан прибрали, з тієї причини, що він нагадував цареві масонський знак.Создан 14 фев 2016рефераты